Nadchodzące wydarzenia:

mehendi – henna indyjska

Mehendi to indyjska, a także arabska sztuka malowania, ozdabiania ciała henną. Tradycyjnie dekorowane są stopy i dłonie hinduskiej panny młodej. Czerwonawy kolor henny ma przynieść szczeście w małżeństwie. Kobiety w Indiach ozdabiaj sobie ciało henną na wyjątkowe okazje i święta. Henna to naturalna pasta wytwarzana z liści rośliny o nazwie Lawsonia Inermis. Ma właściwości barwiące i chłodzące. Malowanie henną jest niezwykle przyjemne, uspokaja i relaksuje, a przy tym daje niesamowity efekt tymczasowej wyjątkowej ozdoby ciała. Wzory hennowe utrzymują się na skórze ok. 1-2 tygodnie. Najpierw henna ma kolor pomarańczowy, ale z czasem wzory hennowe brązowieją dając niesamowity efekt wyjątkowej i niepowtarzalnej ozdoby ciała.

Studio Henny Indyjskiej znajdujące się w Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu ofertuje malowanie ciała naturalną indyjską henną. Henna ta nie wywołuje alergii, ma ziołowy zapach i przyjemnie schładza skórę podczas malowania. Można mieć piękne tradycyjne indyjskie wozry tworzone zgodnie z natchnieniem malującego, bądz też można samemu zaprojektować co chcemy mieć namalowane. Zgodnie z życzeniem klienta wzór może być namalowany nie tylko na dłoniach czy nogach ale także na plecach, brzuchu, szyi, a także głowie. Wszystko zależy od Twojego pomysłu.

Szczególnie polecamy malowanie henną brzuchów ciążowych. Możemy sprawić, że Twój ciążowy brzuszek będzie wyglądał wyjątkowo. Na pamiątkę tego możemy też zorganizować dla Ciebie wyjątkową sesję zdjęciową z hennowym brzuchem w roli głownej.

Kontakt w sprawie henny: Paulina Nowakowska tel. 501 708 007; kontakt@cki.waw.pl