Nadchodzące wydarzenia:

krykiet

Krykiet zagościł w Polsce w 1993 roku. Wtedy to ekspaci z Anglii, Indii oraz Australii stworzyli Warsaw Cricket Club (WCC) i zaczęli się spotykać na cotygodniowych niedzielnych rozgrywkach w warszawskim Country Clubie Promenada (teraz funkcjonującym pod nazwą Panorama Country Club), Tim Close, Graeme Cassel, Sunny Ahuja, Tarun Daluja, Madhup Sharma i Nick Sinha byli wśród założycieli.

Warsaw Cricket Club to najstarszy klub krykietowy w Polsce. Wśród naszych członków pojawiali się zawodnicy z krajów tak różnych jak Polska, Indie, Nepal, Bangladesz, Anglia, Nowa Zelandia, Pakistan, Republika Południowej Afryki, Australia, ale wszyscy mamy dwie rzeczy wspólne: jesteśmy pasjonatami krykieta i wszyscy mieszkamy w Warszawie.

Od 2009 roku WCC podjął wiele działań, aby zainteresować krykietem polskich miłośników sportu i zaznajomić ich z zasadami tej dyscypliny. WCC ma w swoich szeregach również zawodniczki oraz juniorów.

WCC bierze udział w wszystkich ważnych turniejach krajowych (Polska Liga Krykieta, Puchar Polski). WCC był gospodarzem i organizatorem Pucharu Polski w 2012, 2013 i 2014 roku, najważniejszego krykietowego turnieju w kraju. Edycje Pucharu Polski z 2013 i 2014 roku były największymi turniejami krykieta w Polsce.

Członkowie klubu podróżują również do innych krajów w centralnej i wschodniej Europie, oraz niektóre drużyny również odwiedzają nasz klub (np. z Walii i Estonii). Wielu zawodników z naszego klubu zasila skład reprezentacji narodowej. We wrześniu 2012r. ta drużyna wygrała swój pierwszy międzynarodowy turniej Euro Twenty20 Cup w Bułgarii, w którym udział wzięło 8 reprezentacji. Nasi zawodnicy okazali się ogromną niespodzianką zawodów: w fazie grupowej wygrali mecze z gospodarzami, drużyną Macedonii i Rosji, następnie pokonali Węgrów w półfinale i ostatecznie zgarnęli puchar, pokonując Rumunię w finale. Ten największy sukces polskich krykiecistów jest wspomniany w edycji Almanachu Wisdena z 2013r.. Wisden to najważniejszej leksykon dotyczącej krykieta, wydawany w Wielkiej Brytanii rokrocznie od 1864.

W 2013 r. drużyna narodowa wzięła udział w Pucharze Trzech Narodów na Węgrzech i dotarła do finału.

WCC jest zwycięzcą Polskiej Ligi Krykieta z dwóch ostatnich lat i aktualnym Mistrzem Polski T20. Wygraliśmy również pierwszą edycję Międzynarodowego Turnieju Krykieta w Piotrowicach Nyskich.

Krykiet, sport niezbyt znany w Polsce, zyskuje na popularności dzięki działaniom promocyjnym, jakie podejmujemy na uczelniach, oraz podczas imprez sportowych i kulturalnych. Naszym celem jest rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej krykieta i zapoznawanie polskich fanów sportu z jego zasadami.

Zapraszamy na stronę: www.warsawcricketclub.pl