Nadchodzące wydarzenia:

Dyskusyjne spotkanie z kinem indyjskim – projekcja filmu Mardaan

Staromiejski Dom Kultury i Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu zapraszają 07 marca o 19:00 na pokaz filmu Mardaani (Nieustraszona). Pokaz poprzedzi prelekcja na temat portretów kobiet w indyjskiej kinematografii i ich prototypów z hinduskiej mitologii. Pokaz odbywa się w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmów Nieobecnych SDK oraz cyklu Dyskusyjnych spotkań z kinem indyjskim organizowanych przez CKI.
Shivani Shivaji Roy (Rani Mukerji) jest odważną i oddaną policjantką zaangażowaną w walkę z handlem ludźmi. Gdy zostaje porwana kilkunastoletnia dziewczynka Pyaari, Shivani wpada na trop organizacji przestępczej, którą kieruje Karan Rastogi (Tahir Raj Bhasin). Rozpoczyna pełną niebezpieczeństw walkę o uwolnienie wykorzystywanych seksualnie kobiet. Film Mardaani podejmuje trudny temat handlu ludźmi i zmuszania do prostytucji; stanowi również portret odważnej kobiety, która świadoma swojej siły, z determinacją walczy, by osiągnąć cel.

Spotkanie poprowadzi Daria Dulok

Dyskusyjne spotkanie z kinem indyjskim – projekcja filmu Mardaani (Nieustraszona; reż. reż. Pradeep Sarkar, 2014, czas trwania: 2 h).

Serdecznie zapraszamy! WSTĘP WOLNY!