Nadchodzące wydarzenia:

Dyskusyjne spotkanie z kinem indyjskim – film DIL SE fenomen SRK

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe dyskusyjne spotkanie z kinem indyjskim, które odbedzie się w ramach miesiąca kultury indyjskiej w Klubokawiarni Jaś & Małgosia w Warszawie.

Shah Rukh Khan (SRK) uważany jest na największą legendę indyjskiej kinematografii, symbol sukcesu i ikonę indyjskiej popkultury. Aktor, producent, gospodarz telewizyjnych programów, właściciel drużyny krykieta, filantrop, doktor honoris causa Uniwersytetu w Edynburgu. Od czasu debiutu na srebrnym ekranie w 1992 roku pozostaje jednym z najbardziej ubóstwianych aktorów o ogromnej sile oddziaływania. Zapraszamy na specjalne spotkanie z kinem indyjskim poświęcone królowi Bollywoodu, który w listopadzie skończy 51 lat. Porozmawiamy o spektakularnej karierze SRK i jego niepowtarzalnym stylu gry aktorskiej. Przyczynkiem do dyskusji będzie film Z całego serca, przedstawiający historię Amara (Shah Rukh Khan), dziennikarza radiowego, zafascynowanego dziewczyną (Manisha Koirala), która skrywa bardzo niebezpieczną tajemnicę. Po filmie zapraszamy do udziału w dyskusji o fenomenie popularności SRK.

Spotkanie poprowadzi Daria Dulok

Dyskusyjne spotkanie z kinem indyjskim – filmu Z całego serca (Dil se, reż. Mani Ratnam, 1998, czas trwania 2 h 40) połączona z krótkim wykładem na temat fenomenu Króla Bollywoodu. Polskie napisy.

Serdecznie zapraszamy! WSTĘP WOLNY!