Nadchodzące wydarzenia:

Dyskusyjne spotkanie z kinem indyjskim – film Bombay

Serdecznie zapraszamy na kwietniowe dyskusyjne spotkanie z kinem indyjskim w Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu.

Religia jest jednym z najistotniejszych elementów determinujących indyjską rzeczywistość. Wpływa na tak istotne sprawy Indusów, jak małżeństwo, wybór wykonywanej profesji, zwyczaje dotyczące spożywania posiłków. Bywa również jednym z czynników wywołujących konflikty. Zapraszamy na kolejne dyskusyjne spotkanie z kinem indyjskim poświęcone różnorodności religijnej Indii. Tym razem rozpoczniemy od krótkiego wykładu na temat hinduizmu – najliczniej reprezentowanej religii w Indiach. Spróbujemy również zmierzyć się z trudnym problemem konfliktów na tle religijnym.

Przyczynkiem do dyskusji będzie film Bombaj (Bombay), przedstawiający historię miłości muzułmanki i wyznawcy hinduizmu, dla której tło stanowią zamieszki z 1993 r. Po filmie zapraszamy do udziału w dyskusji o przyczynach i skutkach konfliktów religijnych, nie tylko w Indiach.

Dyskusyjne spotkanie z kinem indyjskim – projekcja filmu Bombaj (reż. Mani Ratnam, 1995, czas trwania 2 h 20) połączona z krótkim wykładem na temat konfliktów religijnych w Indiach.

Spotkanie prowadzi: Daria Dulok

WSTĘP WOLNY! ZAPRASZAMY!