Nadchodzące wydarzenia:

Balet dla dzieci 5+ pierwsze zajęcia otwarte 15.02.2016

Ze względu na to, że balet to fundament wielu innych rodzajów ruchu i różnych technik tańca zapraszamy serdecznie dzieci na BALET do Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu.

Program zajęć oparty na nauce podstaw tanca klasycznego z elementami gimnastycznymi wprowadzi naszych uczniów w świat profesjonalnej świadomości ruchu i możliwości swojego ciała. Dzięki udziałowi w zajęciach dzieci pracują nad wzmocnieniem mięśni, elastycznością, koordynacją ruchową, poprawną postawą ciała, uczą się poruszania w rytm muzyki.

Co jest niezbędne? Strój do ćwiczeń baletowych i baletki.

Zajęcia prowadzić będzie Stella Walasik. Obecnie tancerka klasyczna w największym zespole baletowym w Polsce – w Polskim Balecie Narodowym w Teatrze Wielkim Operze Narodowej. Profesjonalna naukę tańca zaczęła w wieku 9 lat gdy została przyjęta do Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Jako mała dziewczynka wzięla udział w Projekcie Dance Open w Sankt Petersburgu. Po trzecim roku już została wytypowana do wziecia udziału w Ogólnopolskich Spotkaniach Baletowych w Gdańsku – zdobyła wyróżnienie jako najwyższą formę nagrody i to otworzyło jej nowy rozdział w OSB w Gdańsku. Pod okiem wspaniałych pedagogów przez następne trzy lata zdobywała wszystkie nagrody w Konkursach Tańca oraz stypendia Funduszu Krajowego na Rzecz Dzieci i Fundacji Balet. Po 6 tej klasie Gdanskiej Szkoly Baletowej wyjechała do Mediolanu na audycje do ” Accademia di ballo Teatro alla Scala”, tam też po kolejnych trzech latach dostała dyplom Profesjonalnej Tancerki. Jeszcze jako uczennica pracowała w La Scali, a tańczyła na wielu scenach mniejszych teatrów we Włoszech, w Teatro de Cannal w Madrycie, Teatrze w Nicei, Lauf w Niemczech i wielu innych.

Pierwsze zajęcia otwarte: poniedziałek 15.02.2016 godz. 16.00. Prosimy o zapisywanie dzieci mailowo!

Zajęcia raz w tygodniu: poniedziałki godz. 16.00-17.00.
Zapisy: kontakt@cki.waw.pl, tel. 501 708 007.